Vaasan Pro ry

Yhdistyksen toimiston vuokrasopimus päättyy

ma 23. marraskuuta 2020 19.54.00

Yhdistyksen hallitus on päättänyt luopua Pitkäkatu 57 toimistosta kustannussyistä. Osasyynä päätökseen on myös lähes koko kuluneeseen vuoteen vaikuttanut korona. Toimiston käyttöaste kuluihin nähden ei ilman koronaakaan ole kohdannut.
Toimiston vuokrasopimus on irtisanottu joulukuun 2020 loppuun.
Toimistolla on jonkin verran irtaimistoa, joille ei löydy sijoituspaikkaa yhdistyksen muista säilytystiloista. Olemme koonneet näistä listan, jonka voitte pyytää mikäli olette kiinnostuneita jostain tuotteesta mitä toimistolla on ollut. Koriste-esineissä on suurimmassa osassa jokin laatta tai kaiverrus, tuotteilla ei siksi ole mitään hintoja. Nopein varaaja saa tuotteen. Huomioittehan, että tuotteet pitää pystyä noutamaan toimistolta joulukuun loppuun mennessä!